• ایران، تبریز، کوی ولیعصر فلکه ایرداک خیابان سعدی
  • 00984133307250
  • info@asgco.ir

سـاخت انـواع انیمیشـن

امروزه کشورها از انیمیشن به عنوان هنر و صنعت پر پردرآمد و تاثیر گذار بهره می برند و با کمک آن به اشاعه فرهنگ، سنتها و حتی سیاستهای خود می پردازند. گروه نرم افزاری آریانا از سالهای دور با علم اینکه آینده سینما و صنایع سرگرمی و آموزشی و گیم سازی و تبلیغات بسیار تحت تاثیر انیمیشن و جلوه های ویژه قرار خواهد گرفت پا در این صنعت نهاد و از سال ۱۳۷۸ شمسی تا کنون از این هنر بسیار پیچیده و در عین حال زیبا در پروژه های مختلف از جمله بازی های کامپیوتری، تیزرهای تبلیغاتی و هنر تبلیغات غیر سینمای، فیلم های آموزشی و هنری، سایتهای اینترنتی، فیلم های کوتاه انیمیشنی و غیره استفاده شایانی نموده است و در طول این سالها تجربه های ارزشمندی را جمع آوری نموده است.

در گذشته انیمیشن در ایران بخاطر نبود امکانات کامپیوتری و تخصص کافی، هنری محدود تلقی می شود اما به مدد پیشرفت امکانات کامپیوتری و کسب تخصص های کافی علاوه بر جنبه های هنری به جنبه های صنعتی آن نیز پرداخته شده است و به سرعت مسیر پیشرفت را طی می کند. فعالیت های اصلی ما در زمینه انیمیشن سازی بر روی  ساخت و تولید بازی های کامپیوتری از انواع گوناگون و فیلم های کوتاه و بلند انیمیشنی و همچنین ساخت  جلوه های ویژه برای فیلم های مختلف کوتاه و بلند و مستند سینمایی متمرکز است تا ضمن تولید حرفه ای انیمیشن به آموزش این هنر در سراسر کشور نیز بپردازیم.

چرا صنعت انیمیشن سازی و گیم سازی باید در ایران پیشرفت کندی داشته باشد؟

یکی از نکات کلیدی درباره تولید انیمیشن در ایران ارزان تمام شدن همه اجزاء و عناصر تولید یک اثر نسبت به کشورهای صاحب انیمیشن می باشد. این فرصت مغتنم دیگری است که می تواند به عنوان یک پدیده جذب مشارکت جهانی مد نظر قرار گیرد. در نظر داشته باشید که میانگین هزینه تولید یک فیلم بسیار متوسط در آمریکا بین ۲۵ تا ۳۰ میلیون دلار است حال آنکه این میانگین در ایران بین ۲۵۰ هزار تا ۵۰۰ هزار دلار می باشد. مطابق تجربه دیگران نباید تردید کرد که در صورت وجود مدیریتی که نگاه جهانی دارد و استراتژیک معلوم را در دستور کار خود قرار داده است خواهیم دید که ایران از نظر نرخ تمام شده یک اثر، معدنی از طلا برای دیگر کشورهای خواهد بود که خواهان ساخت فیلم های انیمیشنی و بازی های کامپیوتری هستند.

جنبـه های گوناگون انیمیشن

​امروزه جذابیت های این هنر حتی به مراتب بزرگسالان را نیز بیشتر به خود جذب کرده است و در حالی که نمی توان منکر کاربردهای متنوع، متعدد و قوی این هنر در سرگرم سازی، تبلیغات، آموزش، شبیه سازی تمام اجزاء موجود در صنایع و پزشکی و غیر شد. امروزه انیمیشن در حال تبدیل شدن به ابر رسانه فراگیر است که غفلت ورزی از نقش پررنگ و اثر گذار آن می تواند مانعی برای رسیدن به اهداف بزرگی باشد که توجه به قدرت بالای پویانمایی می توان به آنها دست پیدا کرد. استفاده از عناصر و شخصیت های اسطوره ای و افسانه ای با رعایت جزئیات دقیق انیمیشن با کیفیت بالای تصاویر خروجی به راحتی می تواند هر رویای دور از ذهن را به حقیقت بپیوندد و موفقیت در امر اطلاع رسانی، فرهنگ سازی و غیره را تضمین نماید.

انیمیشن چیست؟

انیمیشن نام تکنیکی است که در آن هر فریم تصویر به صورت انفرادی چه به صورت تک گرافیک کامپیوتری یا عکس از یک تصویر و یا ایجاد تغییرات مکرر کوچک در یک واحد تصویر تولید و سپس این فرآیند توسط یک دوربین مخصوص فیلم برداری شود و نتیجه تبدیل به یک فیلم انیمیشن می شود. هنگامی که فریم ها به صورت سلسله وار به هم متصل شده اند فیلم حاصله را با سرعت ۱۶ فریم بر ثانیه تا ۳۰ فریم در ثانیه می توان تماشا نمود. در دنیای انیمیشن سازی دیجیتال یک تیم و یا یک فرد انیمیشن ساز از مجموعه گسترده ای از نرم افزارهای بسیار حرفه ای ساخت انیمیشن برای تولید آن استفاده می کنند که بعضی از نرم افزارهای مشهور آن عبارت است از ۳D Studio MAX و MAYA که اینها نمونه ای از آنها می باشند. یک انیمیشن ساز باید به زیباترین شکل ممکن و در سریع ترین زمان انیمیشن خود را بسازد که صد البته نباید کیفیت فدای زمان ساخت شود، لذا یک انیمیشن ساز از روشها و نرم افزارهای گوناگون می تواند برای تولید انیمیشن خود بهره جوید.

اگر تمایل به همکاری با ما را دارید یا می خواهید به هر عنوانی با ما مکاتبه کنید از طریق صفحه تماس با ما می توانید با ما مکاتبه کنید. سفارش کار ، مشاوره رایگان و هر آنچه که تمایل به مطرح کردن با ما را دارید. از طریق صفحه ارزیابی رایگان پروژه از قیمت نهای طرح های خود آگاه شوید.

 

آخــرین اخــبار را از طــریق شبکــه های اجتمــاعی دنبال کنیــد.