• ایران، تبریز، کوی ولیعصر فلکه ایرداک خیابان سعدی
  • 00984133307250
  • info@asgco.ir

شــبـکــــه

ایجاد شبکه های کامپیوتری داخلی و بین المللی برای بهبود کارکرد یک سازمان یا کارخانه یا حتی یک دفتر کار کوچک ایجاد می شود. همچنین یک شبکه باید بتواند راندمان کاری را افزایش بدهد فزایش و هزینه های کاغذ بازی و کارهای تکراری یک سازمان را به حداقل برساند و دلایل بسیار دیگری وجود دارد که یک سازمان تصمیم می کیرد که یک شبکه داشته باشد. با توجه به وابستگی مجموعه ها به شبکه راه اندازی شده اگر این شبکه بصورت دقیق و منظم کار خود را انجام ندهد نه تنها مزایای استفاده از این تکنولوژی را برای کاربر به همراه نخواهد داشت بلکه باعث بروز مشکلات بعدی و سردرگمی کاربران و صرف هزینه های متعدد برای رفع ایرادات خواهد شد. اما با در نظر گرفتن چند نکته و رعایت استاندارد هایی که برای همین موضوع ایجاد شده است به راحتی میتوان شبکه ای پایدار و قابل اعتماد برپا کرد که فقط آسایش و استفاده از امکانات بسیار شبکه را برای شما به ارمغان بیاورد.

خدمات شبکه این شرکت شامل :

​طراحی شبکه با رعایت کلیه استاندارد ها و ارائه مستندات
​مشاوره برای راه اندازی و بهینه سازی شبکه
​تامین و تهیه تجهیزات با کارایی و راندمان مناسب، در نظر گرفتن نکات اقتصادی و گارانتی واقعی
​نصب و راه اندازی تجهیزات پسیو و اکتیو شبکه
​نصب و راه اندازی انواع سرورها و سرویس های ویندوزی و لینوکسی
​انجام تنظیمات انواع روتر ها شامل میکروتیک، سیسکو، هواوی وغیره
نصب و راه اندازی سیستم های وایرلس
​نصب و راه اندازی و تامین تجهیزان سیستم های انتفال صدا بروی بستر شبکه VOIP
نصب و راه اندازی سیستمهای تصویری IP Camera
​نصب و راه اندازی ویدیو کنفرانس Video Conference
​عیب یابی و رفع ایرادات شبکه
نگهداری و پشتیبانی شبکه های کوچک و بزرگ
نگهداری و پشتیبانی ISP, WISP, ISDP

طــراحــی شــبکــه

قبل از هر چیز محیطی را که باید برای آن شبکه طراحی شود شناسایی می کنیم و قبل از هر اقدامی مشخص می کنیم که قرار است به چه چیزی رسید و به دنبال چه هدفی هستیم. شبکه یک زیرساخت ارتباطی برای اجرای برنامه های کاربردی است طبعاً نبایستی بدون درک صحیح از یکایک کاربردها، ویژگیها و نیازهای آنها هیچ طرحی را پیشنهاد داد.

آگاهی تئوریک از تکنولوژی شبکه در کنار تجربه عملی از شبکه و شرایط حاکم بر محیطهای واقعی، به یک طرح واقع گرایانه و قابل پیاده سازی می توان رسید. تجربه صرف یا دانش بدون تجربه به تنهایی کفایت نمیکند. پارامترهایی مثل هزینه، کارایی و در دسترس بودن با یکدیگر در تناقض اند و هنر طراحی ما در سبک و سنگین کردن این پارامترها و رسیدن به حالتهای بینابین است.

پس از پیاده سازی و تحویل یک شبکه، هزینه های ماهانه آن مثل اجاره خطوط و هزینه های پشتیبانی (تعمیر و نگهداری) آن شروع می شود. با طراحی خوب هر دوی این هزینه ها را (که گاه می تواند کمر شکن باشد ) تا پایینترین حد کاهش میدهیم. به عنوان مثال شاید بتوان با صرف هزینه بیشتر (برای کابل کشی یا نصب لینکهای بی سیم ) از خطوط مختلف در طرح شبکه صرفنظر کرد. از طرفی یک طراحی خوب می تواند از تعداد نفرات لازم برای گروه پشتیبانی بکاهد.

ارائه طرح هایی که صرفا بر مبنای تولیدات یک شرکت خاص (مثل سیسکو یا تری کام) تدوین می شوند همیشه بهترین انتخاب نیستند. برخی از طراحان از سر احتیاط ( به منظور سازگاری صد درصد و اجتناب از مشکلات احتمالی ) سعی میکند فقط بر محصولات و راهکارهای یک شرکت خاص و راهکارهای پیشنهادی آن تکیه کنند. این دیدگاه می تواند گزینه های بهتر، کم هزینه تر و کارامد تر را از طرح نهایی پس بزند. سعی بر این است ساده ترین و کارآمدترین راهکار را ارائه گردد، خواه مبتنی بر محصولات یک شرکت و خواه تلفیقی از تولیدات مختلف باشد.

ترافیک بسته های حامل اطلاعات بین مبدا و مقصد باید از کوتاه ترین مسیر در شبکه عبور کنند، آنچه که کوتاهترین مسیرها را تعیین می کند تکنولوژی استفاده شده در طرح نهایی است. مثل انتخاب نوع هدایت شامل سوئیچینگ یا مسیریابی و نوع پروتکل. از سخت افزار و نرم افزاری در طرح شبکه خود بهره گیری می کنیم که امتحان خود را پس داده باشند. تخطی از این اصل صرفا با توجیه کافی و در نظر گرفتن مخاطرات جانبی آن منطقی است.

در طرح شبکه تمامی پارامترهای اصلی آن شامل کارایی، برگشت پذیری و قابلیت گسترش پیش بینی می گردد. اگر یک شبکه به درستی طراحی نشده باشد یا از اصول کلی طرح عدول شده باشد، اضافه کردن یک ابزار جدید به شبکه یا اشکال زدایی آن، خود در حد یک پروژه طراحی وقت می گیرد. بدین ترتیب عدم وجود یک طراحی صحیح یا عدول از مفاد طرح باعث خواهد شد صدها بار در حد یک طراحی شبکه وقت تلف شود! که البته هزینه های مضاعف، عدم کارآیی و راندمان پایین را نیز می توانید به آن بیفزایید. طراحی مناسب شبکه توسط متخصصین دوره دیده و مجرب ما آسایش خاطر شما را به همراه خواهد داشت.

خدمات پسیو شــبکــه

نصب و راه اندازی قسمت پسیو شبکه ممکن است ساده به نظر برسد اما در صورت عدم رعایت استاندارد ها و عدم تجربه کافی مشکلات عدیده ای برای کاربران فراهم می کند که گاه رفع آن از خود اجرا هزینه بیشتری می برد. افت کیفیت ، قطعی و وصلی شبکه ، عدم توانایی در گسترش شبکه ، عیب یابی و رفع ایراد دشوار و … از جمله مشکلاتی است که در صورت یک اجرای اشتباه گریبانگیر کاربران خواهد شد.

خدمات پسیو ما به شرح ذیل می باشد:

نصب ترانک و داکت کشی در زیباترین فرم ممکن و رعایت استاندارد های لازم

​کابل کشی کابل های دیتا Cat5 , Cat6 , Cat7 ، کابل تلفن ، برق و UPS

​فیبر نوری شامل کابل کشی، فیوژن، نصب پچ پنل و ادوات مربوطه

نصب پریز و کیستون شبکه و تلفن

​نصب پچ پنل شبکه و تلفن با رعایت استاندارد ها و پیش بینی آینده

​انجام تنظیمات انواع روتر ها شامل میکروتیک، سیسکو، هواوی وغیره

نصب سرور، سوییچ، روتر و سایر تجهیزات در رک مربوط

​نصب پریز برق و یو پی اس با محاسبه میزان مصرف

نصب و راه اندازی تابلو برق با رعایت استتاندارد ها و ارایه نقشه تابلو

​نصب یو پی اس و باتری و سربندی مربوطه با محاسبه میزان مصرف

نصب دوربین های مدار بسته و کنترلی در بهترین فضای ممکن

نصب رک های ایستاده و دیواری به همراه آرایش رک با فرم بندی و پیش بینی آینده

نصب دکل های مهاری و خود ایستا با کیفیت جهت تجهیزات وایرلس و دوربین

نصب تجهیزات اتاق سرور و دیتاسنتر همراه با آرایش و نصب کابل های ارتباطی

تست شبکه و فیبر نوری با تستر فلوک

خدمات اکتیو شــبکــه

خدمات اکتیو شبکه شامل انجام تنظیمات و کانفیگ دستگاه های ارتباطی و مدیریتی در یک مجموعه می باشد. این تنظیمات سبب راه افتادن و کارکرد صحیح یک شبکه می شود. هر شبکه بنا به نوع کارکرد و استفاده، تجهیزات و تنظیمات خاص خود را می طلبد تا بتوان بهترین راندمان را با در نظر گرفتن مسایل اقتصادی از آن گرفت.

خدمات اکـتیو مـا به شرح ذیـل مـی باشد:

نصب و راه اندازی سرورهای ویندوزی و لینوکسی

Domain Controller, File Server, Backup Server, Web Server, Application Server, Mail Server, Print Server

​نصب و راه اندازی سرویس های شبکه بر روی سرورهای ویندوز و لینوکس

Active Directory, DNS, DHCP, NAT, PROXY, IIS, RAS, Security

​نصب و راه اندازی سیستم های مدیریتی و مانیتورینگ شبکه Management and Monitoring

تنظیم و کانفیگ روتر های سیسکو، میکروتیک و هواوی

​نصب و پیکربندی فایروال های سخت افزاری

نصب و راه اندازی شبکه های وایرلس

نصب و راه اندازی آنتی ویروس بر روی سرور و کلاینت

​نصب و راه اندازی سیستم های پشتیبان گیری اتوماتیک از سرورها و کلاینت ها

نصب سیستم های مدیریت و کنترل پهنای باند و ترافیک شبکه و اینترنت

پیکربندی سوئیچ های مدیریتی سیسکو و برند های دیگر

نصب و راه اندازی سیستم های تلفن تحت شبکه

اگر تمایل به همکاری با ما را دارید یا می خواهید به هر عنوانی با ما مکاتبه کنید از طریق صفحه تماس با ما می توانید با ما مکاتبه کنید. سفارش کار ، مشاوره رایگان و هر آنچه که تمایل به مطرح کردن با ما را دارید. از طریق صفحه ارزیابی رایگان پروژه از قیمت نهای طرح های خود آگاه شوید.

 

آخــرین اخــبار را از طــریق شبکــه های اجتمــاعی دنبال کنیــد.